ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

درباره مؤسسه الزهرا (س)

 

مؤسّسه الزّهرا (سلام الله علیها) در سال ۱۳۶۸ با اهتمام عالی، تأییدات بلند و همراهی ارزشمند شخصیتهای طراز اول جهان اسلام، حضرات آیات عظام گلپایگانی، اراکی، بهجت، فاضل لنکرانی، موسوی اردبیلی و شاهرودی (قدس سرهم الشریف) و حضرات آیات عظام مکارم، صافی، سبحانی، علوی گرگانی، مظاهری، دامت برکاتهم و جمعی از اساتید، نخبگان، نیکان و پیش کسوتان امر خیر از جمله حضرات اساتید : آیت الله میانجی، سید مهدی روحانی، محمد علی شرعی، مومن ،مروارید، امامی (قدس سرهم الشریف)  تأسیس  و در سال ۱۳۷۰ به  شماره ی ۵۵۱۱  ثبت رسمی گردید، سپس پروانه فعالیت را از پلیس امنیت کشور به شماره ی ۱۱۹۰۶دریافت نمود.

همچنین در سال ۱۳۹۵ نیز موّفق به تطبیق مجوز فعالیت خود در وزارت کشور به شماره ی ۱۶۳۱۰۰ شد و به امر مراجع عالیقدر تقلید،  وارد عرصه جدید خدمت با اجرای طرح جهادی نمتا   (نهضت جهادی ملّی ترویج و تامین ازدواج جوانان و تکثیر جمعیت ولایت محور) گردید.

مؤسّسه الزّهرا (سلام الله علیها) با بیش از 30سال تجربه و صدها نمایندگی در داخل و خارج از کشور، دارای اساسنامه، ساختار دقیق تشکیلاتی، هیئت مدیــره، با وظایف معیــن است، و مطابق ماده۲ اساسنامه، مؤسّسه ای است مردم نهاد، غیرسیاسی و غیردولتی بوده و در موضوعات : آموزشی ،فرهنگی و مهارتی خانواده بویژه جوانان و ترویج و تسهیل امر مقدس ازدواج فعالیت می نماید.

لازم به ذکر است، اجــرای اهداف ۱۸گانه ی منــدرج در اساسنامه ی مؤسّسه  (به تعداد سالهای عمر مبارک حضرت زهراء( سلام الله علیها))، دغدغه شب و روز خادمین این نهاد می باشد که در مسیرحل مشکلات مردم،  بالاخص جوانان، سیاستگذاری  می شود.

اینک مؤسّسه با توجه به برنامه های بزرگ در دست انجام و چشم انداز پیش روی، اهتمام جدی در طرح راهبردی و عملیاتی بلند مدت و گسترش طرح ویژه نمتا (نهضت ملی ترویج ازدواج) در سطح کشور دارد .

این مؤسّسه در طول سالهای خدمت، فعالیّتهای ارزشمندی را با استمداد  از لطف الهی و توجهات حضرت ولیعصر ارواحنا فداه و همراهی مؤمنین متعهد درسطح ملی و بین الملل، تقدیم امّت اسلامی نموده است.

هم افزایی مستمر و حدّاکثری نهادها و مؤسسات دولتی و غیر دولتی در بعد سازمانی و مؤمنین و علاقه مندان به میادین خدمت به مردم، از افتخارات دیرینه ی ماست، بنابراین از تمامی  عزیزانی که به هر شکل  و با هر ظرفیت مایل به همکــاری با این مؤسّسه می باشند دعــوت بعمل می آید تا به جمع فعالّین جهادی ما بپیوندند.

مؤسسه الزهرا البرز نمایندگی استانی این مؤسسه می باشد و ارائه دهنده خدمات ذیل می باشد:

1-خانواده (آموزش های کاربردی، همتا گزینی، تشریفات ازدواج، جهیزیه)

2-مدرسه کسب و کار (اشتغال ومهارت های کاربردی تضمینی) – ویژه جوانان

3-مدرسه تکمیلی (آنچه مدارس آموزش نمی دهند) تخصصی کودک ونوجوان

4-مشاوره (دینی، خانواده، ازدواج و اشتغال)

5-احسان ماندگار (ویژه محرومین )

مازنده به آنیم که آرام نگیریم           موجیم که آسودگی ما عدم ماست